مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱ ساعت: ۱۱:۲۶ ق.ظ
  کد خبر: 615 تعداد بازدید: 390
افتتاح نخستین مدرسه اوتیسم کاشان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش

اولین مدرسه اوتیسم در کاشان با حضور جناب آقای دکتر مجید قدمی، معاون وزیر و رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور روز یکشنبه سی دی ماه 97 به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کاشان؛مجید قدمی  روز یکشنبه در سفر یک روزه خود به کاشان در مراسم افتتاح نخستین مدرسه اتیسم کاشان اظهار داشت:  این قشر از دانش آموزان حق دارند که آموزش ببینند و باید از سرمایه ها و آموزش بهره مند شوند.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به کمبود نیروی متخصص اتیسم گفت: دانشگاه ها در حوزه اوتیسم عملکرد خوبی نداشته و نیروی مختص اوتیسم را تربیت نکردند بنابراین باید خود در این زمینه اقدام کنیم.

قدمی با اشاره به بودجه 10 هزار میلیارد ریالی امسال سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور عنوان کرد: بین 60 تا 70 میلیون ریال با توجه به نوع ناتوانی برای دانش آموزان استثنایی نیاز است، در حالی که برای هر دانش آموز عادی بین 25 تا 30 میلیون ریال هزینه می شود این تخصیص بودجه بیانگر ارزش آموزش این عزیزان برای کشور است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: قلم زدن، تولید محتوا، طراحی و برنامه ریزی آموزشی در این زمینه کار آسانی نیست اما تا کنون در سه پایه کتاب تولید شده و انتشار کتاب های سه پایه دیگر نیز در حال انجام است.

قدمی با اشاره به سنجش دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه ادامه داد: بر اساس ابزارهای تشخیصی این سازمان، دانش آموزانی که مجوز ورود به این مدرسه را دریافت نکنند باید خدمات توانبخشی از سوی سازمان بهزیستی برای آنها در نظر گرفته شود ،سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بچه های بین 50 تا 70 درصد را در این مدرسه ها پذیرش می کند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: بر اساس ابزارهای تشخیصی این سازمان، دانش آموزانی که مجوز ورود به این مدرسه را دریافت نکنند باید خدمات توانبخشی از سوی سازمان بهزیستی برای آنها در نظر گرفته شود.

قدمی با اشاره به ساخت 190 مدرسه از سوی افراد نیکوکار برای دانش آموزان استثنایی در کشور افزود: گرچه جهت گیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به سمت اشتغالزایی و حرفه آموزی می رود اما خانواده ها باید همواره پیگیر باشند تا مسوولان نیز بتوانند با هم افزایی از آنها حمایت کنند.

وی بر لزوم آموزش معلمان با تجربه برای دانش آموزان اوتیسم تاکید کرد : و از پیگیری ها ی سازمان در این زمینه خبر داد و اظهار امیدواری کرد در آینده در آموزش کم توانان قوی تر عمل میکنیم.

قدمی با اشاره به تلاش ها برای راه اندازی دست کم یک مدرسه اوتیسم در همه استان ها اضافه کرد: برنامه ریزی در این زمینه از پیچیدگی های ویژه ای برخوردار بوده و نیازمند فضای آموزشی و نیروی توانبخشی  و نیروی انسانی است که امیدواریم خیرین در این زمینه نیز بیشتر کمک کنند.

وی در مورد مدرسه اوتیسم کاشان نیز به خانواده های اتیسم امیدواری داد: این سازمان با کمک اداره کل استان اصفهان تجهیزات مدرسه را تامین خواهد کرد. 

 

بازدید از چند طرح و مدرسه از دیگر برنامه های سفر مجید قدمی، معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به شهرستان کاشان بود.
پنج مجمتع آموزش ویژه دانش آموزان استثنایی با 372 دانش آموز در شهرستان کاشان فعال است.
2 هزار و 800 دانش آموز طیف اوتیسم هم اکنون در 48 واحد آموزشی در کشور به تحصیل اشتغال دارند.

آموزشگاه بوستان عاطفه ها  با 13 دانش آموز و با شش کلاس (سه باب کلاس کاردرمانی و سه باب کلاس اتیسم) و بازی خانه در اختیار دانش آموزان اتیسم قرار داده شد.