مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۹ ساعت: ۸:۵۶ ق.ظ
  کد خبر: 591 تعداد بازدید: 326
بسترهای لازم برای فعالیت سازمان دانش آموزی فراهم نشده است

کارشناس مسوول سازمان دانش آموزی استان اصفهان گفت: چون بسترهای لازم برای فعالیت سازمان دانش آموزی فراهم نشده است تا تحقق تربیت اجتماعی دانش اموزان فاصله زیادی داریم.

مهوش جنابی در گفت و گو با پانا کاشان اظهار کرد: اگر تربیت اجتماعی در نظام آموزشی مورد توجه قرار گیرد، تربیت جامع در همه حیطه هایی اتفاق می افتد که مورد نیاز یک شهروند در جامعه آینده است

وی افزود: کمبودهای مالی، بی توجهی خانواده ها نسبت به تربیت اجتماعی فرزندان و ناشناخته بودن رسالت سازمان دانش آموزی برای ارکان نظام آموزشی، از جمله محدودیتهای فعالیت مربیان تشکیلات دانش آموزی در مدارس است.

وی تصریح کرد: خانواده ها مسوولیت خود در قبال تربیت فرزندان را به مدرسه واگذار کرده اند اما برای تربیت اجتماعی آنها با نظام آموزشی همکاری نمی کنند .

وی تاکید کرد: خانواده ها، فرزندان خود را برای رقابت علمی تشویق می کنند و فضای آموزشی بر تربیت اجتماعی و پرورش دانش آموزان غالب شده است و نسبت به کسب مهارتهای برای زندگی بی توجه مانده اند.

کارشناس مسوول سازمان دانش آموزی استان اصفهان گفت: خانواده ها نیاز فرزندانشان به مهارتهای سبک زندگی و تربیت اجتماعی را درک نکرده اند.

وی افزود: به واسطه بی توجهی نسبت به کسب مهارتهای زندگی، نظام آموزشی در برابر فضای مجازی تسلیم شده است .

وی تصریح کرد: آموزش های سازمان دانش آموزی برای کسب مهارتهای زندگی باید در همه مدارس فراگیر شود

تا هر دانش آموز در کنار درس، بتواند یک مهارت را یاد بگیرد.

جنابی تاکید کرد: ماموریت اصلی سازمان دانش آموزی ،آماده کردن دانش آموزان برای ایفای نقش در جامعه است تا در کنار آن شاخصهایی همفکری، همکاری، کار گروهی، احترام به بزرگتر و اخلاق رشد و توسعه پیدا کند.

سازمان دانش آموزی در 21 اردیبهشت 80 به عنوان یک ارگان غیر دولتی فعالیت خود را در مدارس کشور آغاز کرده است. نشست مشترک مربیان و مدارسان مجامع تشکلهای دانش آموزی استانهای اصفهان و یزد به مدت دو روز در کاشان برگزار می شود.