مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۵ ساعت: ۱۱:۱۰ ق.ظ
  کد خبر: 586 تعداد بازدید: 384
در نشست خبری آموزش وپرورش با خبرنگاران عنوان شد: هفتاد درصد از مدارس کاشان توسط خیرین احداث شده است

هفتاد درصد  از مدارس کاشان توسط خیرین احداث شده است

  به گزارش پایگاه خبری ربیع، همزمان با هفته بزرگداشت معلم مهدی حدادیان سرپرست اداره آموزش و پرورش در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت : مدارسی که اخیرا اضافه شد توسط خیرین مدرسه ساز بوده است . ۴ مدرسه آماده داریم که دارای تجهیزات و آماده ورود برای دانش […]

به گزارش پایگاه خبری ربیع، همزمان با هفته بزرگداشت معلم مهدی حدادیان سرپرست اداره آموزش و پرورش در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت : مدارسی که اخیرا اضافه شد توسط خیرین مدرسه ساز بوده است . ۴ مدرسه آماده داریم که دارای تجهیزات و آماده ورود برای دانش آموزان در سال دیگر می باشند که یکی از آنها افتتاح شده است و ۶ مدرسه داریم از جمله زارع ، پیوندی ، طالبیان ، فتاحی ، کاشانیان و پیله وریان که احتمال خیلی زیاد تا مهر ۹۸ آماده بهره برداری خواهد بود . در خصوص برنامه ای که آبان ماه اتفاق افتاد و جناب آقای خدمتی به افتخار بازنشستگی نائل شدند و بنده حقیر با توجه به صلاح دید با حفظ سمت معاونت سرپرستی را عهده دار شدم . اموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی در ۴ سال بعد از انقلاب شکل خوبی نداشته است و از نظر فضای آموزشی ، محدودیت فضا داریم و از نظر منبع مالی بدترین اوضاع را داشتیم . با این مشکلات بحث سرپرستی نیز مزید بر علت شده است . شهرستان کاشان شهر سیاسی است ، شهری که اهداف و جناح های مختلف با سلایق مختلف در این شهر می باشند و اگر سلایق خودمان را مطرح کنیم جلوه بدی را دارا می باشیم و وظیفه اصلی فرمانداری این است که مسئولین شهر و اجرائی را فرماندار انتخاب کند. دبیرستان ماندگار امام خمینی در دوران دفاع مقدس ۱۱۰ نفر از دانش آموزانی که حین تحصیل به شهادت رسیدند و از این بابت جزء آموزشگاهها و مدارسی است که در نوع خود بی نظیر بوده . حدود ۵۰۰ نفر آزادگان ، شهدا و جانبازان داشتیم که از همین مدرسه امام فارغ التحصیل شدند . ۱۱۰ شهید ما حین تحصیل بودند که این امتیازی برای دبیرستان و راز ماندگاری این دبیرستان محسوب می شود . همایش روز ۱۳ اردیبهشت از تمام کسانی که فارغ التحصیل این دبیرستان بودند و خانواده شهدا دانش آموزی ، روزی به یاد دیروز که در این همایش می باشد شرکت کنند . یادمان شهدا در کنار قبر آنها ورودی دبیرستان در مورخه ۵ شنبه ۱۳ اردیبهشت ساعت ۷ بعدازظهر رونمایی می شود که تصاویر ۱۱۰ شهید این دبیرستان می باشد.

از حدود ۱۲ سال پیش این ایده به فکر خیر ما جناب آقای لاجوردی افتاد که درمانگاه ویژه فرهنگیان ساخته شود . این درمانگاه قرار بود در خیابان رجائی دایر شود ولی بدلیل ترافیک زیاد آن منطقه ، منتفی شد و این درمانگاه به مرکز شهر آورده شد به این خاطر که مراجعه مردم به آنجا آسانتر باشد و باید این درمانگاه در جایی ساخته میشد که اطراف آن آزمایشگاه ، عکسبرداری ، و … وجود داشته باشد. پرسنل و دکترهایی هم که در آنجا مشغول هستند بیشتر تمایل داشتند که در همان منطقه باشد و یک مسئله ، یعنی پارکینگ مطرح شد که با اصرار مسئولین شهرداری و شورای شهر ، در نقشه ساختمان تجدید نظر شد و دو طبقه به این ساختمان اضافه شد . این ساختمان کلا ۵ طبقه است ، ۲ طبقه منفی برای پارکینگ و پارکینگ روباز نیز ۱۰۰۰ متر داریم ، و اخیرا شورای ترافیک بر اساس مصوبه ای که داد از نظر ترافیکی مشکلی در منطقه ایجاد نمی شود.

در ادامه این نشست کوچکی معاون پژوهشی و آموزشی اداره آموزش و پرورش کاشان گفت : کمبود فضا ، کمبود نیرو و از همه مهمتر کمبود منابع مالی را داریم . ما در سال آینده ۱۶۵ نیروی مرد  و ۱۱۸ نیروی زن و در دوره ابتدایی۱۰ نفر نیاز داریم . بحث سرباز معلم را داریم که حدود ۳۰ نفر کسری داریم . که از ۴ تا ۱۱ اردیبهشت ثبت نام سرباز معلم که وزارت  انتخاب می کند . در مجموع ۷۵۲ نفر برای سال آینده نیرو نیاز داریم که ۶۰ خدمتگذار و ۹۷۲ نفر برای سال آینده نیرو نیاز داریم و این اتفاق زمانی اتفاق می افتد که بودجه وجود داشته باشد . یکی از دلایلی که این رقم افزایش پیدا کرده این است که دوره پیش دانشگاهی حذف شده که این تصمیمات ۷ سال پیش گرفته شده و الان به مرحله نهایی رسیده است .

از جمله برنامه هایی که به خاطر هفته معلم برگزار می شود مسابقات ورزشی است که در رشته های والیبال ، شنا و ……….. در حال برگزاری است و مسابقات دیگر حفظ قرآن همراه با ترجمه ویژه همکاران فرهنگی است و تا به امروز از جمع ۴ هزار فرهنگی نزدیک به ۹۰۰ نفر در این مسابقات شرکت کردند و مسابقات دیگر خط و نقاشی ، از جمله مقاله نویسی در مقام نکوداشت مقام معلم. بحث همایش بازنشستگان را هر ساله در هفته معلم داریم با دوستان کانون بازنشستگان که تقریبا ۳۰۰۰ نفر هستند به این همایش دعوت می شوند که امسال با کمک دوستان در سالن فیض دانشگاه کاشان خواهیم داشت که در تاریخ ۱۷/۰۲/۹۷ از ساعت ۶ بعداز ظهر تا ۸ برگزار خواهد شد با برنامه های متنوع سرود ، موسیقی و سخنرانی و …

در راستای بحث انتخاب معلم ، ۴۸ نفر از عزیزان به عنوان معلم انتخاب شدند که ۱۳ نفر در زمینه استانی و مابقی رتبه شهرستانی . این تعدادی که به ما اختصاص داده اند نسبت به سال گذشته ۵۰% کاهش یافته است . ۳۵۳۶ نفر مجموعه ، کادر شاغل ما هستند که یک گروه ۸ گانه برای ما تعریف کرده اند ، همکاران شاغل در مدارس استثنائی ، متوسط اول و دوم ، تربیت بدنی ، هنرآموزان و استادکاران ، مربیان پرورشی و سایر … . مجموعا با توجه به گروههای هشت گانه ، ۲۳۹۷ نفر نیرو داریم ، در کنار آن ۳۳۴ مدیران ، ۵۵۰ نفر معاونین ، و ۲۵۵ نفر معلمین می باشند مجموعا ۳۵۳۶ نفر که ۴۶ نفر قابل قبولی نیست. در هر آموزشگاه یک نفر به عنوان معلم نمونه انتخاب شده است . تغییری که امسال نسبت به سال گذشته داریم ۲ نفر از بازنشستگان یا فرهنگیان را به ما سهمیه منطقه ای دارند و اولویت با کسانی بود که در حال حاضر شاغل هستند که در این راستا ۲ نفر از فرهنگیان انتخاب شدند که در مجموع ۴۸ نفر شامل : ۲۴ نفر از گروههای ۸ گانه ، ۶ نفر معاونین و مدیر ، ۲ نفر فرهیخته و ۲ نفر معلم یار . و در کنار آن ۸ نفر استانی داریم ، که ۴ نفر مدیر معاون ، ۲ نفر همیار معلم و در مجموع ۴۸ نفر را تشکیل می دهند.برنامه تقدیر در تالار آزادی از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ می باشد .

لینک خبر:http://raby.ir/286136/