مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ ساعت: ۱۰:۰۹ ق.ظ
  کد خبر: 568 تعداد بازدید: 270
پویش دانش آموزان کاشان برای حفاظت از منابع آب و محیط زیست

در حاشیه برگزاری بازارچه کارآفرینی دانش آموزان کاشان که در دبیرستان حضرت علی اصغر علیه السلام این شهر برپا شد، جمعی از دانش آموزان اقدام به ایجاد پویش برای حفاظت از منابع آب و محیط زیست کردند.

به گزارش پانا کاشان، در طومار دانش آموزان دبیرستان حضرت علی اصغر علیه السلام کاشان آمده است: حمد و سپاس خدای را که به مهربانی خویش، نعمت حیات در سرزمین چهار فصل را به ما بخشیده است و سرسبزي دشتها،قطره های زلال آب، هوای پاک و طبیعت زیبارا به امانت به ما سپرده است.

در بخش اول طومار دانش آموزان کاشان آمده است که به شکرانه این همه مهربانی خدای بزرگ به حکم آنکه اشرف مخلوقات خداییم و به رسم مسوولیت اجتماعی خویش، سوگند ياد ميكنم كه حرمت پاكي قطره هاي آب را نگاهبان باشیم و خشكي جغرافياي ایرانمان را با حفاظت از آبهاي روان و جاري و آبهاي نهان و در دل خاك اين سرزمين، حيات دوباره بخشیم.

در بخش دیگر این طومار آمده است که سوگند ياد مي كنیم كه از اسراف آب و آلودگي منابع  طبیعی، دوری كنیم و به اين موهبت های الهی، حريصانه چشم ندوزیم و تعرض و تصرفي به آن نداشته باشیم و متعهد مي شویم براي ترويج فرهنگ مصرف بهینه آب، كه سرچشمه نجات زندگاني بشريت است و حفاظت از محیط زیست، مروجاني كوشا باشیم و در تحقق این رسالت اصلي تلاش كنیم.  

در بخش پایان طومار سوگند مقدس دانش آموزان کاشان آمده است: ما عهد مي بندیم با قانون شكنان و آنها كه با بي توجهي به حيات منابع آبي و محیط زیست اين سرزمين لطمه وارد مي كنند، برخورد متناسب داشته باشیم و آنان را نسبت به سرانجام  اینچنين رفتارهايي آگاه و هوشيار نمايیم.باشد که در پناه همدلی و نیک اندیشی همگانی، پرچم سربلند و سرافراز ایران عزیزمان را پرافتخار برافرازیم.

به گزارش پانا، سرپرست و معاونان مدیریت آموزش و پرورش کاشان به همراه جمعی از خانواده دانش آموزان به این پویش پیوستند