مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ ساعت: ۱۰:۰۵ ق.ظ
  کد خبر: 566 تعداد بازدید: 250
باید فرهنگ کارآفرینی به حوزه دانش‌آموزی برسد
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشان گفت: برای توسعه جامعه باید فرهنگ کارآفرینی به حوزه دانش‌آموزی برسد تا در آینده شاهد برنامه‌های جدی‌تری برای تربیت شهروندانی کارآفرین باشیم.
به گزارش ایسنا منطقه اصفهان در کاشان، حمید رضا کوچکی در آیین گشایش بازارچه کارآفرینی دانش آموزان اظهار کرد: ترویج فعالیت های کارآفرینی در مدارس، به هدایت تحصیلی و شغلی مناسب دانش‌آموزان کمک می کند و از تحصیل بی‌هدف در دانشگاه‌ها نیز جلوگیری می‌کند.
وی تاکید کرد: برگزاری فعالیت های گروهی مثل بازارچه کارآفرینی گام مهمی در مسیر کاربردی کردن آموزش‌های کلاسی و ترویج فرهنگ کار و اشتغال در جامعه دانش‌آموزی بوده و پاسخگوی یکی از چالش‌های مهم آموزش و پرورش برای توزیع هدفمند بین‌رشته‌ای دانش‌آموزان و هدایت تحصیلی مناسب آن‌ها است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کاشان تصریح کرد: باید دانش آموزان را به طرف رشته های مهارتی هدایت کنیم. دانش آموزانی که به سمت رشته های مهارتی می روند، پس از فارغ التحصیلی کمتر دچار پدیده بیکاری خواهند شد.
کوچکی گفت: توسعه فراگیر تکنولوژی و تغییرات سریع علم و فناوری در جهان، نیازمند نسلی کارآمد و با مهارت برای آینده است ضمن آنکه توجه به توسعه مهارت آموزی دانش آموزان می تواند برطرف کننده نیازهای آتی کشور نیز باشد.
به گزارش ایسنا، بازارچه کار و فناوری دانش آموزان کاشان با هدف آشنایی دانش آموزان با مفاهیم کسب و کار، اشتغالزایی و کارآفرینی در دبیرستان حضرت علی اصغر این شهر برگزار شد. در این نمایشگاه آثار 100 دانش آموز در غرفه های صنایع چوب،ترشیجات و عرقیجات، نان سنتی، بافتنی، غذاهای بومی و محلی، کیک و نوشیدنی به نفع کمک به کودکان نیازمند به فروش گذاشته شده بود.