مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱۸ ساعت: ۱۰:۱۷ ق.ظ
  کد خبر: 477 تعداد بازدید: 277
تشکیل ستاد همکاری‌ حوزه‌ علمیه و آموزش و پرورش در کاشان

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: استفاده بهتر از ظرفیت و فرصت‌های تربیتی و آموزشی از مهمترین اهداف اعزام مبلغ به مدارس است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان از کاشان، حجت الاسلام حسین دورودی در دیدار با مدیر آموزش و پرورش کاشان اظهار کرد: از جمله نقشه‌های جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین و نقشه‌های مهندس فرهنگی حوزه‌های علمیه است و به همین دلیل لازم است برای ظرفیت سازی، برنامه کوتاه مدت، تدوین و اجرا شود.

به گفته وی، عرصه‌های مختلف همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در چهار عرصه، آموزش منابع انساني، عرصه پژوهش، امور تربيتی و توليد منابع درسی است که از فعالیت‌های مهم برای رسیدن به اهداف سند تحول بنیادین تلقی می‌شود.

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با تاکید بر توانمندسازی نیروهای موجود آموزش و پرورش، اظهار كرد: امیدواريم با توسعه همکاری‌های دو جانبه در دوره جدید شاهد رفع نیازهای آموزش و پرورش باشیم.

دورودی تصریح کرد: در خصوص تربیت دینی دانش آموزان، فعالیت‌های خوبی در کاشان انجام شده است که می‌تواند به عنوان الگو در سطح استان اصفهان و کشور معرفی شده و اثرگذار باشد.

وی گفت: با هدف وحدت رویه در شیوه‌های همکاری آموزش و پرورش با حوزه علمیه، سازمان تبلیغات و اداره اوقاف، ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش وپرورش در کاشان تشکیل می‌شود که مدیر آموزش و پرورش به عنوان نایب رییس و معاون پرورشی نیز دبیر این ستاد خواهد بود.

تعلیم و تربیت فعالیتی گروهی، تدریجی و تعاملی است

هم‌چنین مدیر آموزش و پرورش کاشان ادامه داد: تعلیم و تربیت فعالیتی گروهی، تدریجی و تعاملی است که به ویژه در دوره ابتدایی باید خانواده‌ها نیز توانمند باشند، زیرا در غیر این صورت آموزش‌های مدرسه خنثی خواهد شد.

محمود خدمتی افزود: عمده مسائلی که باید به آن توجه شود، دغدغه خاطر نسبت به تربیت دینی دانش‌آموزان است که نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در کنار آموزش و پرورش است.

وی اضافه کرد: تربیت دینی، در جامعه، نیازمند یک شور درونی است و توسعه نشست‌ها و برنامه‌هایی با این موضوع، فعالیت ارزشمندی است که باید این رویکرد را تقویت کنیم.

خدمتی تصریح کرد: آموزش و پرورش کاشان در اجرای فعالیت‌های خود در مسیر ترویج فرهنگ دینی از حمایت‌های شخصیت‌های مذهبی در دانشگاه و حوزه علمیه استفاده کرده است.

هم‌چنین معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: براساس برنامه سالانه، در سال تحصیلی 20 برنامه فرهنگی در مدارس شهرستان اجرا شده است که از جمله آنها اقامه نماز جماعت با حضور امام جمعه کاشان در برخی مدارس بود.

محمدرضا حکیمیان افزود: اقامه نماز جماعت در 210 مدرسه، اجرای طرح مبلغان امین با حضور 30 نفر از مبلغان دینی، طرح امیر بیان با هدف آموزش فنون مذاکره و ارتباطات اثربخش در 80 مدرسه از جمله برنامه‌های با هدف تربیت دینی است.

به گفته وی، اجرای طرح شیرین‌تر از عسل، در روز هشتم محرم و طرح سفینه الحسین (ع) در روز یازدهم محرم با هدف معرفی فرهنگ عاشورا، جلسات مشاوره دینی و پاسخ به شبهات عقیدتی دانش آموزان نیز از دیگر برنامه‌های مدارس کاشان است.

معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش کاشان افزود: تشکیل کانون‌های مهدویت، جشن رای اولی‌ها، جشنواره سراسری پرسش مهر و طرح تلاوت حمد و سوره، برنامه‌های عصری با قرآن از دیگر برنامه‌هایی است که با مشارکت حوزه‌های علمیه در مدارس کاشان برگزار شد

لینک ایسنا