مدیریت آموزش و پرورش کاشان

مدیریت آموزش و پرورش کاشان   http://www.Kashanedu.ir چاپ خبر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱۱ ساعت: ۱۲:۳۳ ب.ظ
  کد خبر: 476 تعداد بازدید: 490
19 هزار دانش آموز کاشانی در پایگاه‌های اوقات فراغت

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان گفت: در تابستان جاری، 19 هزار نفر از دانش آموزان این شهرستان در پایگاه‌های اوقات فراغت شرکت می‌کنند که حدود 36 درصد کل دانش آموزان را شامل می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان از کاشان، محمدرضا حکیمیان در جشن آغاز فعالیت پایگاه‌های تابستانی کاشان اظهار کرد: اهمیت اوقات فراغت در این است که فرد براساس میل و علاقه شخصی و بدون اجبار به فعالیت‌های دلخواه خود بپردازد.
وی افزود: خلاق‌ترین بخش شخصیت افراد در اثر نظام آموزش غیررسمی و آزاد پرورش پیدا می‌کند که با آموزش‌های هدفمند و صحیح، منجر به پرورش تفکر خلاق و اندیشه واگرا در افراد می‌شود.
رییس سازمان دانش آموزی کاشان تاکید کرد: اگر برای اوقات فراغت دانش آموزان به انگیزه‌های درونی و انتخاب فعالانه آنها توجه نکنیم، اوقات فراغت آن‌ها به سرگرم شدن آنها محدود شده و بهره‌ای نخواهد داشت.

حكيميان گفت: در تعالیم دینی نیز، زندگی افراد به گونه‌ای ترسیم می‌شود که سرشار از نشاط، آزادی، آسایش و خلاقیت باشد زیرا این تعالیم ریشه در فطرت انسان داشته و متکی بر حرمت و عزتمندی افراد است.
وی تصریح کرد: برنامه‌های ستاد اوقات فراغت دانش آموزان در قالب 60 محتوای آموزش‌های هنری، مهارت‌های حرفه آموزی و ورزش طراحی شده است که در 25 پایگاه اختصاصی و با حضور یک صد مربی و مدرس انجام می‌شود.
وی گفت: آموزش‌های هنری شامل سفالگری، بازیگری، نقاشی، خوشنویسی، سفره آرایی، آشپزی، منبت، معرق، قلم زنی، گلسازی و گلدوزی، قالی بافی و بافتنی دستی و ماشینی است.
به گفته معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان، کلاس‌های ورزشی شامل فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، کاراته، دفاع شخصی، شنا، بسکتبال، هندبال، دو ومیدانی، تنیس، بدمینتون و آموزش‌های عمومی شامل آموزش شهروندی و مهارتهای زندگی، آموزش خواندن و تفسیر قرآن است.
حکیمیان گفت: شرکت در فعالیت پایگاه‌های اوقات فراغت فرصتی است تا دانش آموزان مسیر آینده خود را بر اساس علاقه و توامندی های خود تعیین کرده و با یک حرفه و مهارت آشنا شوند.

لینک ایسنا